Szybka ulga w hemoroidach

Hemoroidy można leczyć produktem HemoClin o udowodnionej skuteczności.

Co to są hemoroidy?


Hemoroidy, będące często tematem tabu, są częstsze, niż można przypuszczać, Haemorrhoids
występują u około 50% osób i wydaje się, że równie często u mężczyzn, jak i u kobiet.

 

Sploty naczyniowe odbytu występują u każdego, nabrzmiewając uszczelniają odbyt. Jednak powiększone lub w stanie zapalnym sploty naczyniowe mogą stwarzać problemy. Tak się dzieje, gdy naczynia krwionośne wchodzące w skład splotów naczyniowych odbytu powiększają się na skutek nadmiernego ciśnienia wywieranego na osłabioną tkankę.  Hemoroidy stwarzają problem, gdy żyły wokół odbytu lub dolnej części odbytnicy są powiększone i w stanie zapalnym, do czego może dojść w wyniku parcia w trakcie wypróżnienia. Do czynników przyczyniających się należy otyłość, odżywianie, przewlekłe zaparcia, ciąża i stosunki analne. W celu powiększenia obrazka należy kliknąć tutaj lub na obrazku.


Istnieją dwa częste typy hemoroidów: wewnętrzne, które są położone wewnątrz odbytu, i zewnętrzne, które są wysunięte na zewnątrz odbytu. Wewnętrzne hemoroidy  zazwyczaj powodują mniejszy ból i wiele osób nawet nie wie, że je ma. Zewnętrzne hemoroidy powodują większe problemy.


Pęknięcia odbytu są rozdarciami błony wyścielającej kanał odbytu i są często mylone z hemoroidamu  ze względu na podobieństwo objawów. W  pęknięciach odbytu może występować ból, swędzenie i krew w stolcu. Pęknięcia, ponieważ są rozdarciami (a nie nienaturalnym obrzękiem), nigdy nie wysuwają  z odbytu.


Hemoroidy są zazwyczaj bardzo nieprzyjemne, ale nie są groźne ani nie stanowią zagrożenia życia. Objawy hemoroidów mogą ustąpić po kilku dniach, ale zwykle nawracają, często w bardziej nasilonej postaci. Zakażenie hemoroidów może powodować poważne powikłania.


Nie należy zwlekać z rozpoczęciem leczenia hemoroidów za pomocą produktu HemoClin Żel i/lub HemoClin Spray.